16 October 2018

  • Doświadczenie i profesjonalizm

  • Zwierzęta to nasza pasja !

Sklep bez kolczatki

Ten slogan opisuje pewna ideę prowadzenia sklepu zoologicznego. Chcielibyśmy by każdy sklep zoologiczny przestrzegał pewnych kardynalnych zasad etycznych, my w każdym razie staramy się. Jest kilka punktów jakie powinny cechować każdy sklep zoologiczny.

Wiedza – w sklepach zoologicznych nie powinni pracować przypadkowi ludzie, często od ich porady zależy los wielu zwierząt. Pracownicy sklepów zoologicznych stale powinni podnosić swoje kwalifikacje i rzetelnie informować o sprzedawanych produktach. W sklepie zoologicznym sprzedawca powinien wiedzieć jak działają kropelki na kleszcze (że pies nie może być mokry 2 dni wcześniej i dlaczego), czym różni się wyczesywanie (trymowanie) od rozczesywania czy czesania i jakie trymery, filcaki, szczotki do jakiej sierści służą, czym jest popiół na etykiecie suchych karm itd.

Kolczatki, obroże elektryczne – oraz inny asortyment, który służy tylko do karcenia (bo nie do wychowywania) – kategorycznie nie powinno takich rzeczy w sklepach zoologicznych być. Pies to przyjaciel człowieka a nie jego worek do wyładowania złych emocji, absolutnie wszystko da się nauczyć psa bez używania bodźców awersyjnych. W dziale artykuły znajdą Państwo więcej informacji o negatywnych aspektach stosowania kolczatek oraz o metodach treningowych. Więcej o kolczatkach w tym artykule.

Karma na wagę – karma jak każdy produkt spożywczy wietrzeje co osłabia jej walory konsumpcyjne a otwarty worek staje się siedliskiem roztoczy magazynowych, które mogą być przyczyną alergii u psów. Warto też mieć świadomość, że są nieuczciwi sprzedawcy którzy dosypują tańszych karm do otwartych worków.

Tanie karmy – Jest grupa karm tanich, czasem reklamowanych w TV, których jakość jest tak słaba, że nie powinno się ich sprzedawać w sklepach zoologicznych. Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat składu kram bo np. karma o smaku kurczaka to co innego niż karma z kurczakiem.

Żywe zwierzęta – Szczerze odradzamy kupowania zwierząt w sklepach zoologicznych, sami niestety kiedyś sprzedawaliśmy i wiemy jak to wygląda nawet w małym sklepie gdzie tych zwierzątek jest kilka a co dopiero w wielkim sklepie gdzie zwierząt jest bardzo dużo. Takie zwierzęta mają słaby kontakt z człowiekiem, opieka często jest symboliczna, bywają drażnione przez dzieci odwiedzające sklep. Zdecydowanie lepiej znaleźć hodowcę lub poszukać w internecie może ktoś chce oddać takie zwierze. Oczywiście są sklepy specjalistyczne, prowadzone przez pasjonatów np gadów i to zupełnie inna rzecz ale np. kupienie psa w markecie jest wielką pomyłką – proszę pomyśleć jakie maja życie te psy trzymane non-stop w klatkach. Sprzedawców należy oduczyć takich praktyk.