16 October 2018

  • Doświadczenie i profesjonalizm

  • Zwierzęta to nasza pasja !

Porady groomerskie

Poniżej znajdą Państwo kilka podpowiedzi dotyczących pielęgnowania psów i kotów.

Prócz tego w dziale artykuły znajdą Państwo szerszy opis pewnych zagadnień, dlatego zamieszczamy linki do odpowiednich artykułów.

Osobno na podstronie Program bezstresowego strzyżenia znajdą Państwo informację o technikach obniżania stresu, sposobach przyzwyczajania psów do zabiegów groomerskich czyli o behawioralnej części groomingu.

Również osobno znajdą Państwo praktyczny instruktarz związany z pierwszą wizytą psa w salonie grommerskim.

Porady:

1. Dla osób, które mają psa ta porada nie jest ważna ale może ktoś jeszcze nie ma i zastanawia się jakiego psa wybrać i patrzy na tą kwestię przez pryzmat problemów z pielęgnacją:

– jeżeli masz mało czasu to pamiętaj, że są rasy długowłose, które wymagają codziennego rozczesywania
– jeżeli lubisz porządek w domu to nie kupuj takiej rasy, która lubi pływać albo kopać w ziemi, jak chcesz psa przytulankę to nie kupuj takiego, który lubi zimno – słowem poczytaj o psach zanim się zdecydujesz
– sprawdź czy ktoś jest uczulony z domowników, są rasy psów które mniej uczulają (te bez podszerstka)  ale musisz pamiętać – każdy pies ma sierść, każdy pies może uczulać bo alergenem może być np naskórek psi
– dziecko Cie prosi o psa i obiecuje pielęgnację i wychodzenie na spacer? Sprawdź to, kup smycz i nich dziecko przez miesiąc co dzień wstaje pół godziny wcześniej i wychodzi z samą smyczą na spacer – jak się znudzi to wiadomo, że z psem też nie będzie wychodzić, jak się nie znudzi tym lepiej:)

2. Masz psa – jakie zabiegi i jakie szczotki do czesania?

– pies ma sierść składającą się z podszerstka (włos wełnisty) i włosa okrywowego