16 October 2018

  • Doświadczenie i profesjonalizm

  • Zwierzęta to nasza pasja !

Dlaczego warto karmić psa BARF-em?

 

1. BARF to natura

Proszę się zastanowić czy gdyby Państwo chcieli się napić soku z pomarańczy to lepszy byłby ten zrobiony z kupionego w markecie proszku „pomarańczowego” i i zalany wodą czy może ten wyciśnięty ze świeżych pomarańczy? Taka jest mniej więcej różnica między  suchymi karmami a BARF-em.

2. BARF to brak chemii

Żeby zakonserwować, nadać aromat, smak i z innych powodów; do suchych karm dodaje się całą masę chemicznych zagęszczaczy, barwników, konserwantów itp. W dodatku na opakowaniu można napisać, że karma jest bez konserwantów gdy do mieszania półproduktów nie dodaje się konserwantów a to że jest ich pełno dodawanych w czasie powstawania owych półproduktów to już nie trzeba informować. Zresztą proszę pomyśleć, ileż chemii musi być w produkcie spożywczym, który nie psuje się dwa lata nie będąc w lodówce czy w chłodni.

BARF nie ma żadnej chemii.

3. Psy to zwierzęta mięsożerne

W suchych karmach jest często bardzo dużo zboża, ryżu lub innych wypełniczy roślinnych. Producenci tych karm często mówią o tym, że to dla dobra psa. Hmm i na pewno nie ma wpływu na taką ilość zboża to, że jest ono 100 razy tańsze od mięsa 😉

Psy są klasyfikowane jakie niepełne miesożerne – to oznacza, że choć potrafią strawić niektóre inne rzeczy to ich podstowowym pożywieniem powinno być mięso.

4. Wszystkie niezbędne składniki odżywcze

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami o BARF-ie naszych klientów, znajdą je Państwo pod tym linkiem.