17 October 2018

  • Doświadczenie i profesjonalizm

  • Zwierzęta to nasza pasja !

Recenzja książki Pies zachowanie, żywienie i zdrowie.

aurtor: Linda P. Case

ocena: 5/5

Szczerze polecamy książkę Lindy P. Case, wydaną przez Wydawnictwo Galaktyka. Jest to jedna z nielicznych książek, która tak dobrze opisuje zachowanie, zdrowie i żywienie psów. Autorka jest lekarzem weterynarii i jednocześnie behawiorystą (co nie jest częste wśród weterynarzy) i dietetykiem. Dzięki temu w książce mamy kompilacje fachowej naukowej wiedzy z praktycznym doświadczeniem codziennej pracy z psami.

Jest to tym bardziej cenna publikacja, że na naszym rynku jest cała masa książek praktyków, którzy nie mają podstawowej wiedzy naukowej z zakresu psychologii, biologii zachowania czy etologii. Na drugim biegunie są za to naukowcy znający psy głównie z rysunków w podręcznikach. Linda P. Case łączy praktykę z wiedzą co daje nam całkiem niezły efekt.

Kolejnym plusem tej książki jest obiektywizm autorki, która opisując swoje zdanie, pokazuje też alternatywne poglądy w różnych tematach.

Nie jest to może łatwa książka ale na pewno to obowiązkowa lektura dla każdego, kto zawodowo się zajmuje psami. Dla ludzi którzy chcą świadomie wychowywać swoje psy stanowi ta publikacja niezastąpione źródło cennych informacji.

Maks Gibes